19 Aralık 2013 Perşembe


Türkiye’nin yetişkin hasta bezi pazarının lider oyuncusu Canped, II. Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması’nda candan bakan gözlerdeki ışığı, candan dokunan ellerdeki hissi fotoğraf karelerine en iyi yansıtanları ödüllendirecek.

Hasta, hasta yakını ve doktorlar arasındaki ilişkide en önemli noktanın sevgi, ilgi ve özenli bir bakımdan geçtiğinin altını çizmek amacıyla düzenlenen ‘Candan Bakım’ konulu fotoğraf yarışmasında Türkiye’nin en önemli fotoğraf sanatçıları Ara Güler, Erdal Yazıcı, Gülnur Sözmen jüri üyesi olarak yer alacak. Ontex Pazarlama Müdürü Müge Hasbay Öztunç ve Canped Ürün Müdürü Tuna Özcan’ın da jüri üyeliği yapacağı yarışmada birinciye 8 bin TL, ikinciye 6 bin TL, üçüncüye ise 4 bin TL ile ödüllendirilecek. Yarışma sonucunda mansiyona layık görülen eserin sahibine 500 TL’lik para ödülü verilirken, Ontex Özel Ödülü’nü kazanan yarışmacı fotoğraf kursu kazanacak. Yarışmaya Instagram’dan katılan fotoğraflar arasında birinci seçilen eserin sahibine ise Nikon Coolpix S4200 model fotoğraf makinası hediye edilecek. Yarışma sonunda sergilenmeye hak kazanan 50 fotoğrafın sahibine de sertifika verilecek.

Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması 23 Aralık’ta başlayacak ve 4 Mayıs 2014’e kadar sürecek. Dijital ve dijital ortama aktarılmış, renkli ya da siyah-beyaz fotoğrafları ile yarışmaya katılmak isteyen fotoğraf severler, www.nesillerboyugulumseyin.com adresi üzerinden yükleme yapabilecek. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların JPEG formatında 300dpi çözünürlükte büyük boy baskıya elverecek şekilde, kısa kenar 2800 pikselden küçük olmaması gerekiyor. Candan Bakım konulu Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması’nın ikincisine katılan eserler, 12 Mayıs’ta seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Sonuçların 14 Mayıs’ta açıklanacağı yarışmada sergi ve ödül töreni ise 13 Haziran’da gerçekleşecek.


Ontex Pazarlama Müdürü Müge Hasbay Öztunç, Türkiye’nin hasta bezi pazarında lider markası Canped’in hasta bakımında önemli bir role sahip olduğunu söyledi. Canped’in hasta ve hasta yakınlarının en önemli yardımcılarından biri olduğunun altını çizen Müge Hasbay Öztunç, “Canımız kadar sevdiğimiz kişilerin hep yanımızda ve iyi olmalarını isteriz. Mutlu anlarda, kendimizi iyi hissetmediğimiz anlarda ya da bir kişiye muhtaç olduğumuz anlarda yanımızda bizden bir parça olan, candan kişileri isteriz. Bu kişiler bazen annemiz, bazen torunumuz, bazen arkadaşımız, bazen doktorumuz, bazen komşumuz ya da çocuğumuz olabilir. 

Çünkü birbirine candan bakan gözler, candan dokunan eller her iki tarafı her zaman çok mutlu eder. Biz de bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması’nda candan bakan gözlerdeki ışığı, candan dokunan ellerdeki hissi fotoğraf karelerinde görmek istedik” diye konuştu. 

Tagged: , , , , , ,

0 yorum:

Yorum Gönder